Říjen 2011


Trojice

4. října 2011 v 22:59 | Amia |  Kapitola Třetí
Dalo by se říct, že Turionskému podsvětí vládly tři hlavní klany. Sice byla už tak sporná otázka, co přesně znamená výraz ,,Turionské podsvětí", protože, přiznejme si, normální definici by odpovídalo celé město. Ovšem, stejně jako vše v tomto městě, i to věděli jen jeho stálí obyvatelé.
Jedním ze zmíněných klanů bylo Bratrstvo Assassinů. Přízraci v bílém, nájemní vrazi, jistá vstupenka do světa mrtvých, pokud se na vás jen jediný z nich zaměřil. Zvláštní bylo, že i když se městem procházela postava v bílém, nikdo si jí nevšímal než ostatních chodců. Ani strážní, ani logické oběti z řad těch několika málo bohatců, ani děti, nikdo. To se měnilo, až když se Assassin přestal jen tak procházet. A obyvatelé, poslušni svého šestého smyslu, se klidili, utíkali, oslepli... dokud někdo nezemřel.
Druhým nekorunovaným vládcem byl Klan zlodějů. Černá chudoba, lepkavé ruce, součást každého města dovedená k dokonalosti. Nevyslovená dohoda říkala, že Turioňané jsou Turioňané, ulehčit od měšce se tedy patří cizincům. Těch tu bylo vždy, trochu překvapivě, požehnaně, černě oděné postavy tak měli dostatek možností a byli nezbytnou a přijímanou součástí města stejně, jako jejich kolegové v bílé. Obecně známým tajemstvím bylo také to, že když město, v těch několika velmi málo případech, potřebovalo vojáky, nejlepší bojovníci pocházeli právě z těchto dvou klanů. Možná i ze třetího, ale o těch nikdo nic nevěděl. A tím se dostáváme ke třetí
skupině.
Ti byli... jiní. Jediné, co se vědělo s určitostí, bylo to, že chodí v modré. Jinak se nazývali Neviditelní, Ti modří, nebo prostě a jednoduše Tamti. Tak nějak se ale předpokládalo, že modrou nosili jen příležitostně, narozdíl od druhých dvou klanů. Tudíž, muselo jich být nesrovnatelně více než kolik bývalo ,,vidět". A co se ještě vědělo, nikdo nikdy nemluvil s žádným klanovým členem.