Upíří démoni (v démonském jazyce zvaní jako Anaři)

12. ledna 2013 v 0:09 | Elenya |  Mýty a legendy

Název těchto nebezpečných tvorů, Anar , pochází z démonského slova Anarus - okřídlený upír.

Počátky rasy se tradují do dlouhých tisíciletí, nikdo přesně neví fakta, ale pár hledačů pravdy vytvořilo verzi zrození bájných a obávaných Anarů.


Vzácní upíří démoni vznikli spojením upíra, mocného knížete Erestora z Rarthaku a dcery krále démonů, Iliany. Krev obou z páru se smísila natolik, až započala zrod nových životů, ale hlavně nových bytostí. První ze dvojčat, jenž se narodila, chlapec, dostal jméno Nexatherot. Druhé z dětí, dívka, byla pojmenována Ariena. Těmito potomky začala slavná éra démonickovampyrických kříženců, kteří svou silou předčili i rodiče. Mezi služebnictvem knížete kolovaly obavy, strach a zvěsti o záhadném mizení osob na hradě. Podle zaměstnanců v tom měli prsty právě anarští sourozenci. Jak Erestor, tak i Iliana jedné noci odhalili hrůznou realitu, jejich děti potají vyvražďovaly palác kvůli své krvelačné nenasytnosti a krutým hrám. Chtěli učinit tomuto řádění přítrž , jenže netušili krutou zradu. Nexatherot s Arienou v záchvatu zuřivosti zavraždili vlastní rodiče a následně je požili, stejně jako ostatní obyvatele sídla.

Nexatherot brzy na to pojal sestru za družku a rozvíjel dál a dál divokou, démonskou odrůdu. Anaři byli v bleskurychlém množení prohlášeni za samostatnou rasu a rozhodli se zavítat do světa. Doslova ho obrátili naruby. Za sebou nechávali spustošené vesnice, města, farmy, hlavně utrpení a slzy lidí nad svými zničenými domovy. To ale zdaleka nekončilo. Jenom ničit nestačilo, proto začali obyvatele vraždit , mučit před zraky přeživších a brát jejich děti jako krmení pro ty své.

Vesnice všech možných ras po celá staletí lehaly popelem rukou krutých netvorů, co zabíjeli na potkání. Anaři se postupně stávali postrachem celé země i kontinentu. Nikdo je nedokázal zastavit, mnozí nesebrali ani odvahu jim vstoupit do cesty. Po smrti své sestry Arieny byl Nexatherot zvolen anarským králem a přezdíván jako Nexatherot Infernus, ( Z démonského jazyka Nexatherot Pekelný) či Nexatherot Strašlivý. Pod vedením vůdce upíří démoni drancovali okolí ještě několik století, než zavítali do planin zvaných Goldar a tam se nadobro usadili. Založili vlastní vesnici a jedinci naopak rodiny. Osada pod pevnou rukou ,Pekelného arcidémona' , jak byl Nexatherot titulován jakožto věčná legenda a vůbec první z Anarů, vzkvétala a prosperovala. Ikdyž krvelačná monstra netyranizovala domovy bezmocných lidí a dalších, jejich stínu a jména se nepřestali nikdy bát, protože spící hrozba je stále hrozba. Navíc od svých původních zvyků nikdy úplně neupustili, pořád se záhadně z vesnic, či měst ztráceli beze stop osoby, sloužící jako potrava.

Jak staletí ubíhala, o Anarech bylo slyšet stále méně a méně. Nexatherota údajně dostihl archandělský trest, ale traduje se o tom, že stále žije, pouze opustil svou rasu. Neví se proč, ale pravý důvod zná jedině on. Taktéž jeho druhové, Anaři, začínali ubývat.

Pokud Pekelný Arcidémon, sám Nexatherot Strašlivý žije dodnes, neměli bychom se obávat jeho návratu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 12. ledna 2013 v 1:22 | Reagovat

Ó, to je skvostný začátek do téhle rubriky :D

2 Elenya Elenya | Web | 12. ledna 2013 v 12:02 | Reagovat

[1]: Opravdu? Děkuji. Štvala jsem se s tím hodně dlouho a taky mě to stálo dost nervů. :D

3 agrenej agrenej | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 12:21 | Reagovat

[2]: A vyplatilo se. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama